SEKTÖRLER

Altar Grup çatısı altında 7 ayrı iş alanında güven ve yüksek kalite odaklı hizmetler ve çözümler üretmekteyiz. 2012 yılından itibaren edindiğimiz tecrübe ve uzman ekibimiz sayesinde hizmet alanlarımızı her aşamada genişletmeye ve toplumsal katma değer yaratmaya önem veriyoruz.

Yenileme Merkezi

2021 yılı itibariyle, Ticaret Bakanlığının Yetkili Yenileme Merkezi lisansını alarak başlayan yolculuğumuzda, yıllar içinde edindiğimiz tecrübeyi kullanarak en iyi ve hızlı hizmeti sunmak adına çalışıyoruz. Tüm cihazların aynı performans ve kaliteye sahip olmalarına özen gösteriyoruz. Kullanılmış cihazlara öncelikle BTK tarafından onaylanmış yazılım çözümlerini kullanarak hasar tespit çalışması yapıyor ve cihazın durumunu kapsamlı bir şekilde analiz ediyor; sonrasında orijinal ya da muadili yedek parçalar ile yenileyerek satışa çıkarıyoruz. Bu sayede, hem doğayı korumak adına teknolojik atıkların azaltılmasına katkı sağlıyor, hem de cihazların donanım ömrünün en verimli şekilde uzatılmasını sağlıyoruz. Franchise yöntemini tercih ettiğimiz bu iş alanında, bayiliklerle ortak yürüttüğümüz satın alma ve satış süreçleri ile birlikte gelişiyor ve büyüyoruz.

cep telefonu tamiri
üstüne su dökülen telefon

Elektronik Cihaz Sigortası

Kurulduğumuz günden beri, elektronik cihazlar sektörünün önde gelen firmalarına Fransa menşeili bir sigorta şirketi olan Cardif ile çözüm ortaklığı kurarak sigorta hizmeti vermekteyiz. Bu sigorta kapsamında, günümüzde ayrılmaz bir parçamız haline gelen akıllı telefon, tablet gibi cihazlar özelinde “Tam Koruma Onarım Hizmet Paketi” ve tüketici talep ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan “Uzatılmış Onarım ve Garanti Hizmeti Paketi” ile müşteri memnuniyetini sağlayan ve sürdüren çalışmalar yapıyoruz. Bu paketler kapsamında hasar tespit ve tamir hizmetleri vermekteyiz.

Yazılım

Başlangıçta cep telefonu gibi akıllı cihazların uçtan uca hasar yönetim süreçlerinin takip edilmesine yönelik geliştirdiğimiz iş zekası yazılım çözümümüz yıllar içinde ihtiyaçların artması ve çeşitlenmesiyle dönüşüp gelişmeyi sürdürmüştür. Hantal ve karmaşık iş süreçlerinin yönetilmesinde önemli rol oynayan yazılımı, anahtar performans analizleri ve öngörü/tahmin çıktıları ile yönetim ve üretimde verimliliği artırmak adına kullanıma sunuyoruz.

kodlama
planlama ve dijitallik

Danışmanlık

Firma vizyon ve misyonumuzda deneyimlediğimiz darboğazları, çıkmazları çözümledikçe edindiğimiz bilgiler sayesinde teknoloji (ar-ge, inovasyon, yapay zeka, robotik, nesnelerin interneti, kodlama vb.) pazarlarında bir yer edinmeyi ve gelişmeyi hedefleyen, yurtiçi ve yurtdışında birçok firmaya danışmanlık hizmeti sunuyoruz. İletişimde şeffaflık ilkesini esas alarak yürüttüğümüz bu hizmetler ile birlikte gelişmeye kendimizi adıyoruz. Toplumsal yükseliş ve sürdürülebilir ekonominin hep birlikte iyileşerek ve etkili projeler üreterek mümkün olabileceğine inanıyoruz.

Ticaret

Alanında kendini kanıtlamış ve güven profili oluşturan ürün ve hizmetlerimiz ile ulusal ölçekte gösterdiğimiz başarıyı uluslararası ticaret alanlarında da göstermek adına çalışmalar yapıyoruz. Yenilenmiş telefonlar ve tarım & hayvancılık yazılım çözümlerimizi uluslararası noktalara taşıyor, hizmet kalitemizi ve farkımızı dış ticaretteki başarımızla da kanıtlıyoruz.

mavi ve kırmızı konteynır
sektör alanları

Akıllı Tarım İklimlendirme ve Sulama

Bu kapsamda verdiğimiz hizmetler nesnelerin interneti ve yapay zeka tabanlı yazılım çözümleri olarak iki ayrı alanda yürütülmekte. Nesnelerin internetini kullanarak, tarım alanları, seralar ve hayvancılıkta önemli etkiye sahip olan hava, toprak ve yağış durumuna bağlı olarak uyarı ve öneriler sunan bir yazılım geliştirdik. Bu sayede, sensörler ile kontrollü ve bölgesel sulama, akıllı ışıklandırma ve ısıtma cihazları ile iklimlendirme gibi bir çok çözüm sunuyoruz.

Safkan At Islahı

Yapay zeka tabanlı yazılım çözümlerimiz sayesinde dünyadaki safkan atların verilerinin toplandığı, büyük verilerin ayrıştırılıp anlamlandırılması ile hem koşucu safkanların performansını artırmaya yönelik çalışmalar yapılmasına, hem de safkan aşımı yapılacağı zaman genetik olarak en doğru eşin seçilmesine katkı sağlıyoruz.

koşan at