Novo Mobil

Ticaret Bakanlığı tarafından verilen onayla, 2021 yılı itibari ile Türkiye’de sayılı yetkili yenileme merkezlerinden biri olarak faaliyete başlayan Altar Grup çatısı altındaki Novo Mobil markası, Bakanlık onayı kapsamında, TSE 13906 Yenileme Merkezi ve TSE 12134 Cep Telefonu Onarım Servisi akreditasyonlarını tamamlamış olup, 10 yıllık hasar tespit ve mobil cihaz sigorta tecrübesiyle birlikte en iyi hizmet ve performansı gösteren yenileme merkezlerinden biri olmak adına çalışmalarını sürdürmektedir.

Kullanılmış cihazlarınızın tanılama işlemlerini bayilerimiz aracılığıyla yerinde veya web sitemiz aracılığıyla uzaktan gerçekleştiriyoruz. Doğru ve kapsamlı tanılama programımız sayesinde, fiziksel inceleme aşamasına gelmeden cihazınızın Novo Mobil tarafından satın alınma fiyatlandırmasını yapıyor ve süreçte yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçiyoruz. Müşterilerimizin satın aldığı cihazların parça değişimlerini, hasar tespit analizlerini kullandığımız özel yazılımla hassas bir şekilde gerçekleştirip, cihaz verilerini tamamen temizliyor; en iyi kalite ve performansa sahip yenilenmiş cep telefonu ve tabletleri Altar Grup güvencesiyle satışa sunuyoruz. Tüm bu hizmetleri Novo Mobil markası altında, anlaşmalı bayilerimiz ve web sitemiz aracılığıyla sürdürmeye devam ediyoruz.

Novo Mobil bayisi olabilmek için öncelikle belirlenen standartlara uyulmasını, marka görünüm ve hizmet kalitesini tam anlamıyla karşılayabilmek adına gereken düzenlemelerin yapılmasını talep ediyoruz. Anlaşma sonrası hizmet süresince hassasiyetle denetim ve kontrollerimizi sürdürüyoruz.

Refurbished Ne Demek?

Yenilenmiş kelimesinin İngilizce karşılığı olan refurbished, elektronik cihazlar için kullanıldığında sorunsuz çalışan, donanım ve kozmetik olarak sıfır cihazlara çok yakın kalitede, 2. el fiyatındaki ürünleri temsil etmektedir. Yenilenmiş cep telefonu fiyatlarının ise herkesin erişim sağlayabileceği ve kolaylıkla satın alınabilen aralıklarda olmasına dikkat ediyor ve gerekli değerlendirmelerden sonra satışa çıkarıyoruz.
ekranı kırılmış ve düzgün telefon

Yenilenmiş Cep Telefonu Hazırlanırken Hangi İşlemlerden Geçiyor ?

Diagnosis (Tanılama)

Takas ve model yükseltme hizmetlerine yönelik fiyatlandırma yapmak için 2. el mobil cihazların alış fiyatlarını analiz etmenize imkan tanır.
araştırma
telefon ve kart icon

BuyBack (Geri alım)

2. el cihazın değeri, tanılama işlemleri ve güncel piyasa verilerine sahip kapsamlı fiyatlandırma sistemleri sayesinde belirlenir ve kullanıcıdan satın alınır.

Wiping (Silme)

Özel programlar kullanılarak cihaz verileri geri getirelemez şekilde silinir.
wiping icon
telefon onarım icon

Onarım

Sorunlu parçalar orijinal ya da muadili parçalar ile yenilenir. Kozmetik olarak kötü durumda olan (ekran ya da kasasında çizikler olan) cihazların kasa ve ekran değişimleri yapılır.

Yenilenmiş Cep Telefonu Almanın Avantajları Neler

Elektronik Atık Azaltma

Her yıl binlerce tonu bulan elektronik atık miktarını ve karbon ayak izini azaltma

Cihaz Kondisyon Raporları

Cihaz tanılama ve silme döngüsünün her adımı için şeffaflık sağlayan kapsamlı raporlama ve analiz seti

Fiyat Odaklı Ürünler

İkinci el fiyatına, sıfır kalitesinde ürünler

1+1 Garanti

Cihazlara, bakanlık onayı kapsamında 1 yıl ve Altar Grup güvencesi ile ek 1 yıl daha servis ve onarım garantisi